do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 13.05.2022
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

eRecepta w aplikacji mObywatel – jak z niej korzystać

Aplikację mObywatel posiada już ponad 7,5 miliona Polaków. A ile osób wykorzystuje ją do zrealizowania wystawionych prze lekarza recept? Każdy, kto zainstalował ją w swoim telefonie ma taką możliwość. Przy jej pomocy możemy pobrać, przeglądać i zrealizować wystawione recepty przez naszego lekarza.

Od stycznia 2020 r. lekarze wystawiają pacjentom głównie elektroniczne recepty. Dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel można je przechowywać w swoim telefonie. Ponadto oprócz własnych recept, możemy też realizować recepty naszych dzieci oraz innych osób, od których otrzymamy pełnomocnictwo. Po kliknięciu w receptę aplikacja wyświetla jej szczegółowe dane, w tym status i informacje o lekach.

Jak zaznaczył minister Adam Andruszkiewicz „ E-recepta w aplikacji mObywatel to czytelność, większe bezpieczeństwo oraz wygoda. Wystarczy w aptece na swoim telefonie wyświetlić moduł e-recepta i pokazać farmaceucie wygenerowany przez nią kod QR. Bez podawania jakichkolwiek informacji. Jest to bardzo wygodny i praktyczny sposób.”

E-recepta w telefonie

Ile razy zdarzyło nam się, że podczas realizacji recepty w aptece nie zabraliśmy z domu numer PESEL naszych dzieci, aby wykupić potrzebne leki z recepty, lub sąsiadka prosiła nas o realizację recepty w jej imieniu, ale podała tylko kod recepty, a o numerze PESEL zapomniała? Dzięki funkcji e-recepty w aplikacji mObywatel możemy zapomnieć o tych problemach. Wystarczy okazać kod QR na ekranie naszego telefonu. Jest to dużo wygodniejsze! Już dziś zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

Jak zrealizować receptę korzystając z aplikacji mObywatel?

  1. Po pierwsze ściągnij na swój telefon i zainstaluj aplikację mObywatel. Znajdziesz ją – w zależności od tego z jakiego telefonu korzystasz - w sklepach Google Play lub App Store. Jest oficjalna i bezpieczna i bezpłatna
  2. Uruchom aplikację mObywatel.
  3. Zaloguj się.
  4. Wybierz kafelek eRecepta.
  5. Wybierz eReceptę, którą chcesz zrealizować.
  6. Na ekranie wyświetlony zostanie kod QR eRecepty.
  7. Okaż go farmaceucie  do zeskanowania.

Źródło: Cyfryzacja KPRM

Kodeks pracy 2022. Praktyczny komentarz z przykładami

Najnowsze wydanie publikacji uwzględnia zmiany w przepisach obowiązujące w 2022 r., a także utrzymane w mocy rozwiązania wprowadzone w czasie epidemii COVID-19. Zawiera aktualną treść przepisów oraz kompleksowy i praktyczny komentarz do każdego działu Kodeksu pracy. Autorami książki są praktycy, mający wieloletnie doświadczenie w stosowaniu przepisów kadrowych. Jest to obowiązkowa lektura dla każdego specjalisty w zakresie prawa pracy.

Kup już za: 99.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK