do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 12.05.2022
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nowe usługi na Platformie Elektronicznego Fakturowania

Resort rozwoju uruchomił nową e-usługę fakturowania specjalizowanego dla przedsiębiorców na Platformie Elektronicznego Fakturowania.

Dzięki dodatkowym funkcjom przedsiębiorcy będą mogli łatwiej wystawić fakturę za dostawy usług masowych m.in. energii elektrycznej czy telekomunikacyjnych.  

Rozbudowany standard faktury, umożliwi  uwzględnienie dodatkowych metod kalkulacji podatku VAT - zgodnie z wymaganiami ustawy o podatku od towarów i usług.

Nowa e-usługa pozwoli również na wystawienie noty korygującej i przesłanie reakcji biznesowej na otrzymany dokument np. jego akceptacji bądź odrzucenia.

Zmodyfikowany i rozbudowany został również standard faktury korygującej, a cały system uzupełniono o moduł do faktoringu. Nowością jest także możliwość pobrania danych odbiorcy z centralnej książki adresowej.

Platforma Elektronicznego Fakturowania działa od 1 kwietnia 2019 r. Dzięki niemu  przedsiębiorcy mogą wystawiać wobec administracji publicznej elektroniczne dokumenty obsługujące proces realizacji zamówienia publicznego.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Kodeks pracy 2022. Praktyczny komentarz z przykładami

Najnowsze wydanie publikacji uwzględnia zmiany w przepisach obowiązujące w 2022 r., a także utrzymane w mocy rozwiązania wprowadzone w czasie epidemii COVID-19. Zawiera aktualną treść przepisów oraz kompleksowy i praktyczny komentarz do każdego działu Kodeksu pracy. Autorami książki są praktycy, mający wieloletnie doświadczenie w stosowaniu przepisów kadrowych. Jest to obowiązkowa lektura dla każdego specjalisty w zakresie prawa pracy.

Kup już za: 99.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK