do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 24.11.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nowy współczynnik ekwiwalentowy w 2022 r.

Współczynnik służący do ustalenia ekwiwalentu za 1 dzień urlopu ustala się odrębnie w każdym roku kalendarzowym. W 2022 r. dla pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy wyniesie on co do zasady 20,92.

Współczynnik urlopowy jest obliczany dla danego roku i stosowany przy obliczaniu ekwiwalentu za niewykorzystany urlop wypoczynkowy, do którego prawo powstało w tym roku. Nie ma przy tym znaczenia, za jaki rok czy lata przysługuje niewykorzystany urlop, za który nastąpi wypłata ekwiwalentu.

PRZYKŁAD

Załóżmy, że pracodawca w styczniu 2022 r. wypłaci jednemu z pracowników ekwiwalent za urlop wypoczynkowy za lata 2020-2021. Do obliczenia jego wysokości musi przyjąć współczynnik ekwiwalentowy obowiązujący w 2022 r.

Współczynnik ten jest też wykorzystywany przy obliczaniu wynagrodzeń, odszkodowań czy innych należności ustalanych w wysokości wynagrodzenia za 1 dzień lub wielokrotności wynagrodzenia za 1 dzień (§ 2a rozporządzenia w sprawie ustalania wynagrodzeń).

Czytaj więcej w artykule: " Nowy współczynnik ekwiwalentowy w 2022 r." >>

Rachunkowość Budżetowa - wydanie cyfrowe (eRB)

Rachunkowość Budżetowa w wersji cyfrowej to profesjonalny dwutygodnik dla kierowników jednostek, skarbników, głównych księgowych i księgowych oraz kadrowych w sektorze publicznym.

Kup już za: 891.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK