do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 22.07.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Polski Ład. Projekt ustawy podatkowej trafi do Sejmu we wrześniu

Jeśli chodzi o projekt ustawy podatkowej będący częścią Polskiego Ładu, to trwają ostatnie ustalenia co do jego kształtu; spodziewam się, że trafi do Sejmu we wrześniu - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Podkreślił przy tym, że część projektów wchodzących w skład Polskiego Ładu jest już "w trakcie realizacji" albo "została wykonana". "Jeśli chodzi o pozostałe projekty, zostały wpisane w wykaz prac legislacyjnych rządu i lada moment zostaną skierowane na Radę Ministrów" - powiedział. "Spodziewam się, że ustawa podatkowa pewnie trafi do Sejmu we wrześniu" - dodał Müller.

Zmiany podatkowe w Polskim Ładzie zakładają m.in. wprowadzenie 9-procentowej składki zdrowotnej, której nie będzie można odliczyć od podatku. W kwestii tej wciąż trwają negocjacje.

Źródło: PAP

Biała lista podatników VAT

Publikacja zawiera komplet informacji o tzw. białej liście, czyli prowadzonym przez szefa KAS Wykazie podatników VAT, a także o konsekwencjach, jakie od 1 stycznia 2020 r. poniosą podatnicy, którzy dokonają wpłat na rachunki spoza tego Wykazu. Poradnik przystępnie omawia nowe rozwiązania prawne oraz rozstrzyga wiele kwestii praktycznych związanych z wprowadzeniem nowych regulacji. Autor udziela odpowiedzi na wiele pytań zgłoszonych przez podatników, przytacza wyjaśnienia Ministerstwa Finansów, podaje liczne przykłady i zestawienia tabelaryczne.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK