do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 04.05.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Terminy przekazania sprawozdań finansowych do KRS i Szefa KAS po zmianach

Zmiana terminów wypełniania obowiązków w zakresie sporządzenia, zatwierdzenia i udostępniania sprawozdań finansowych za 2020 r. spowodowała również przesunięcie terminów sprawozdawczych złożenia sprawozdania finansowego do KRS, przekazania sprawozdania do Szefa KAS jak i ogłaszania sprawozdań w MSiG.

 Przesunięcie (opóźnienie) terminów sporządzenia, zatwierdzenia i udostępnienia sprawozdań finansowych spowodowało, że przedłużone zostały również terminy:

  • złożenia sprawozdania do Krajowego Rejestru Sądowego - termin ten jest przesunięty do 15 października 2021 r.
  • ogłoszenia sprawozdania w Monitorze Sądowym i Gospodarczym - termin ten jest przesunięty do 15 października 2021 r.
  • przekazania sprawozdania do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej przez podatników CIT niewpisanych do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego - termin ten jest przesunięty do 11 października 2021 r. (10 października wypada w niedzielę)
  • przekazania sprawozdania do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej przez podatników PIT - termin ten jest przesunięty do 1 sierpnia 2021 r. (31 lipca wypada w sobotę).

Podstawa prawna:

  • rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej z 26 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji oraz w zakresie sporządzenia, zatwierdzenia, udostępnienia i przekazania do właściwego rejestru jednostki lub organu sprawozdań lub informacji - Dz. U. poz. 572

Oprac. Paweł Muż

Sprawozdanie finansowe 2020. Poradnik Gazety Prawnej 12/2020

Publikacja „Sprawozdanie finansowe 2020” omawia podatkowe i bilansowe aspekty związane z zamknięciem roku. Poradnik w bardzo przystępny sposób opisuje zagadnienia związane z weryfikacją i aktualizacją aktywów i pasywów (wycena) oraz z wstępnym zamknięciem ksiąg rachunkowych. Całość poparta praktycznymi przykładami.

Kup już za: 39.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK