do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 04.05.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

E-wizyta w ZUS

Już blisko 63 tys. osób skorzystało z e-wizyty w ZUS. Zainteresowanie usługą systematycznie rośnie. Codziennie spotkanie online rezerwuje niemal tysiąc klientów. Dzięki wideorozmowie z ekspertem ZUS swoje sprawy można załatwić bez wychodzenia z domu.

Dzięki e-wizytom w bardzo prosty sposób każdy może porozmawiać z pracownikami Zakładu i załatwić szereg spraw w ZUS, bez konieczności osobistej obecności w placówce Zakładu. Od października na spotkanie online zdecydowało się niemal 63 tys. osób. Za wdrożenie e-wizyty Zakład otrzymał wyróżnienie European Quality Certificate 2020 dla najlepszych pod względem jakości rozwiązań na rynku w obszarze usług – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

ZUS wprowadził e-wizytę w październiku 2020 roku. Najwięcej osób zgłasza się do warszawskich oddziałów, które łącznie obsłużyły ok. 9 tys. osób.

Podczas e-wizyty można załatwić wiele spraw. Najwięcej pytań dotyczy emerytur i rent – łącznie niemal 19,8 tys. (w tym 860 świadczeń międzynarodowych). W związku z pandemią i wprowadzanymi rozwiązaniami w ramach Tarczy Antykryzysowej dużym zainteresowaniem cieszyły się również kwestie związane z prowadzeniem firmy – z e-wizyty skorzystało ponad 16,5 tys. przedsiębiorców. Blisko 14 tys. osób dzięki wideorozmowie wyjaśniło kwestie związane z wypłatą zasiłków. W czasie pandemii rośnie też zainteresowanie Platformą Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Nasi eksperci potwierdzili profil PUE podczas e-wizyt blisko 10 tys. osób.

Za wdrożenie e-wizyty Zakład otrzymał prestiżowe wyróżnienie European Quality Certificate 2020. To dowód uznania dla najlepszych pod względem jakości rozwiązań na rynku. Warto podkreślić, że nie pierwszy certyfikat, jaki otrzymał ZUS. Tytuł European Quality Certificate 2018 trafił do Zakładu za wdrożenie stanowiska doradcy emerytalnego.

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Przewodnik po zmianach przepisów 2020/2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS

Przewodnik zawiera omówienie wszystkich zmian wprowadzonych z początkiem 2021 r. w ustawach podatkowych, a także w rachunkowości oraz w przepisach prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Podatnicy i pracodawcy znajdą w tej publikacji ważne informacje przedstawione w układzie tematycznym i zgromadzone w jednym miejscu. Każda zmiana została opisana oraz opatrzona komentarzem eksperta z oceną skutków regulacji.

Kup już za: 99.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK