do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 29.04.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Reguły szczepień w miejscu pracy dostosowane do oczekiwań przedsiębiorców

Zakłady pracy będą mogły zgłosić gotowość do szczepień pracowników za pomocą formularzy, które będą dostępne od 4 maja na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wytyczne dotyczące szczepień organizowanych przez zakłady pracy są dostosowane do postulatów przedsiębiorców wyrażanych w trakcie ubiegłotygodniowego posiedzenia Rady Przedsiębiorczości zorganizowanego w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Jak wziąć udział w  programie szczepień  w zakładach pracy?

Pracodawcy uczestniczący w programie:

  • pojedynczy pracodawca,
  • grupa pracodawców (np. z jednego budynku lub strefy przemysłowej, grupa kapitałowa, podwykonawcy głównego zgłaszającego podmiotu itp.),
  • samorząd zawodowy lub stowarzyszenia branżowe,
  • szkoły wyższe: pracownicy i studenci (którzy ukończyli 18. rok życia).

Aby wziąć udział w programie, zakład pracy powinien zgłosić się przez formularz udostępniony na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Formularz będzie dostępny od 4 maja. W formularzu należy wskazać liczbę chętnych do zaszczepienia pracowników bez podawania ich danych osobowych.  Co ważne, wysłanie zgłoszenia przez formularz oznacza gotowość do zaszczepienia wpisanych pracowników. Dlatego  zgłoszenie przez formularz powinno zostać wysłane dopiero po uzgodnieniu logistyki wykonywania szczepień (miejsce szczepień i sposób jego przygotowania).

Data rozpoczęcia szczepień w zakładach pracy zależy od dostępności szczepionek. W maju i w czerwcu będą sukcesywnie dodawane kolejne przedsiębiorstwa do programu szczepień. O kolejności zadecyduje moment prawidłowego wypełnienia formularza przez pracodawcę oraz dostępność szczepionek.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

Komplet: Kodeks pracy 2021 + Dokumentacja kadrowa 2021

Komplet publikacji uwzględniających szczególne rozwiązania w zakresie prawa pracy obowiązujące w czasie pandemii COVID-19. Kodeks pracy 2021 - zawiera aktualną treść przepisów oraz kompleksowy i praktyczny komentarz do każdego działu Kodeksu pracy. W książce Dokumentacja kadrowa 2021 przedstawione są aktualne, obowiązujące w 2021 r. zasady prowadzenia i przechowywania dokumentacji pracowniczej.

Kup już za: 169.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK