do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 09.04.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

CIT-8E i CIT/EZ – nowe formularze CIT

Ministerstwo Finansów wprowadzi nową deklarację podatkową CIT-8E i związaną z nią informację CIT/EZ. Deklaracje będą składane przez podatników podlegających opodatkowaniu ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych tzw. estońskim CIT.

Projekt nowego rozporządzenia MF określa wzory:

  • deklaracji o wysokości osiągniętego dochodu i należnego ryczałtu od dochodów spółek kapitałowych (CIT-8E) oraz
  • informacji o wysokości przychodów i innych danych uprawniających do opodatkowania ryczałtem od dochodów spółek kapitałowych (CIT/EZ).

Nowe wzory będą mieć zastosowanie począwszy od roku podatkowego rozpoczynającego się po 31 grudnia 2020 r. Rozporządzenie wejdzie w życie dzień po ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.

Źródło

  • Projekt rozporządzenia Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie wzoru deklaracji o wysokości osiągniętego dochodu i należnego ryczałtu od dochodów spółek kapitałowych- nr z wykazu prac legislacyjnych 324, opubl. 31 marca 2021 na legislacja.rcl.gov.pl

Oprac. Sławomir Biliński

Biała lista podatników VAT

Publikacja zawiera komplet informacji o tzw. białej liście, czyli prowadzonym przez szefa KAS Wykazie podatników VAT, a także o konsekwencjach, jakie od 1 stycznia 2020 r. poniosą podatnicy, którzy dokonają wpłat na rachunki spoza tego Wykazu. Poradnik przystępnie omawia nowe rozwiązania prawne oraz rozstrzyga wiele kwestii praktycznych związanych z wprowadzeniem nowych regulacji. Autor udziela odpowiedzi na wiele pytań zgłoszonych przez podatników, przytacza wyjaśnienia Ministerstwa Finansów, podaje liczne przykłady i zestawienia tabelaryczne.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK