do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 07.04.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Apel do pracodawców o umożliwienie pracy zdalnej swoim pracownikom

Dezynfekcja, maseczka, a przede wszystkim dystans – to trzy najważniejsze zasady pozwalające uchronić się przed zakażeniem koronawirusem. – Zwracam się z apelem do wszystkich pracodawców: tam, gdzie to tylko możliwe, umożliwiajcie swoim pracownikom pracę zdalną, sprawdzić może się także system rotacyjny. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Trzecia fala pandemii wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i skrupulatnego przestrzegania obostrzeń i zaleceń. Najważniejsze z nich to niezmiennie dezynfekcja, maseczka oraz dystans.

Bardzo ważne jest tu stosowanie pracy zdalnej, a tam, gdzie niekoniecznie jest to możliwe – także systemów rotacyjnych. Pozwala to ograniczyć kontakt z innymi w miejscu pracy, ale też w drodze do i z pracy, co jest szczególnie ważne w przypadku osób korzystających np. z komunikacji miejskiej.

– Dlatego zwracam się z apelem do wszystkich pracodawców o stosowanie takich rozwiązań wszędzie, gdzie jest to możliwe. Chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak zaznacza szefowa resortu rodziny, nadzieją na zwycięstwo z pandemią jest szczepionka, każdego dnia liczba osób zaszczepionych rośnie. Zanim to jednak nastąpi, wszyscy powinniśmy solidarnie stosować się do obowiązujących zasad.

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Kodeks pracy 2021. Praktyczny komentarz z przykładami

Najbardziej aktualne wydanie publikacji – cieszącej się od lat uznaniem Czytelników – uwzględnia szczególne rozwiązania w zakresie prawa pracy obowiązujące w czasie pandemii COVID-19. Zawiera aktualną treść przepisów oraz kompleksowy i praktyczny komentarz do każdego działu Kodeksu pracy. Autorami książki są praktycy, mający wieloletnie doświadczenie w stosowaniu przepisów kadrowych. Jest to obowiązkowa lektura dla każdego specjalisty w zakresie prawa pracy.

Kup już za: 129.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK