do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 02.04.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

ZUS wysłał zawiadomienia o wysokości stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ustalił stopę procentową składki na ubezpieczenie wypadkowe dla blisko 155 tys. płatników składek. Wskazaną w zawiadomieniu stopę procentową składki płatnicy będą stosować w roku składkowym, który zaczęła się 1 kwietnia 2021 r.

ZUS wysłał zawiadomienia do płatników składek, którzy przekazali  informację o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe ZUS IWA za trzy ostatnie lata kalendarzowe, tj. za rok 2018, 2019 i 2020. 

Płatnicy, którzy nie złożyli informacji ZUS IWA za wymienione  trzy lata (nawet jeśli złożyli ją za rok 2020), muszą samodzielnie ustalić obowiązującą ich w nowym roku składkowym  (od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r.) stopę procentową składki na ubezpieczenie wypadkowe.

Szczegółowe zasady ustalania stopy procentowej składki oraz wartości stóp procentowych ustalonych dla poszczególnych grup działalności są opisane w poradniku "Ustalanie stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe".

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Zgłaszanie umów o dzieło w ZUS od 1 stycznia 2021 r. – praktyczne wskazówki (PDF)

Publikacja omawia zasady realizowania nowego obowiązku – zgłaszania do ZUS umów o dzieło zawieranych od 1 stycznia 2021 r.

Kup już za: 14.90 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK