Tarcza prawna – zgłoszono ponad 140 propozycji zmian legislacyjnych
Ponad 140 propozycji zmian i uproszczeń w polskich przepisach zgłoszono do tej pory podczas prac nad tzw. Tarczą prawną – poinformowano podczas dzisiejszego spotkania Międzyresortowego Zespołu ds. likwidowania barier administracyjnych i prawnych. Główne założenia Tarczy prawnej to cyfryzacja, uproszczenie procedur i likwidacja barier administracyjnych oraz prawnych.
Drugie spotkanie Międzyresortowego Zespołu ds. likwidowania barier administracyjnych i prawnych, który zajmuje się tzw. Tarcza prawną, odbyło się pod przewodnictwem wiceminister rozwoju, pracy i technologii Anny Korneckiej. Spotkanie odbyło się w formule online.
Tryb pracy Zespołu ds. likwidowania barier administracyjnych i prawnych
Do 31 marca zespół ma czas na zaproponowanie pierwszych gotowych rozwiązań legislacyjnych.
Tarcza prawna to pomoc kompleksowa
Główne założenia Tarczy prawnej to cyfryzacja, uproszczenie procedur i likwidacja barier administracyjnych oraz prawnych. Międzyresortowy zespół ma doprowadzić do:
Biała lista podatników VAT
Publikacja zawiera komplet informacji o tzw. białej liście, czyli prowadzonym przez szefa KAS Wykazie podatników VAT, a także o konsekwencjach, jakie od 1 stycznia 2020 r. poniosą podatnicy, którzy dokonają wpłat na rachunki spoza tego Wykazu. Poradnik przystępnie omawia nowe rozwiązania prawne oraz rozstrzyga wiele kwestii praktycznych związanych z wprowadzeniem nowych regulacji. Autor udziela odpowiedzi na wiele pytań zgłoszonych przez podatników, przytacza wyjaśnienia Ministerstwa Finansów, podaje liczne przykłady i zestawienia tabelaryczne.