do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 26.02.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Firmy z UK i Norwegii mogą w Polsce prowadzić swoją działalność na dotychczasowych zasadach

Brak obowiązku ustanawiania przedstawiciela podatkowego dotyczy podmiotów z Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej i Norwegii. Firmy z UK oraz Norwegii mogą w Polsce prowadzić swoją działalność na dotychczasowych zasadach. Rozporządzenie zostało podpisane przez ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusza Kościńskiego.

Zgodnie z ww. rozporządzeniem, podatnik, o którym mowa w art. 18a ust. 1 ustawy o VAT, posiadający siedzibę działalności gospodarczej lub stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium:

- Królestwa Norwegii, Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej nie ma obowiązku ustanawiania przedstawiciela podatkowego. Zatem podmioty te mogą prowadzić działalność opodatkowaną podatkiem VAT w Polsce na dotychczasowych zasadach.

Zgodnie z treścią ww. rozporządzenia składając deklarację VAT za styczeń 2021 r. podmioty brytyjskie, podmioty norweskie oraz podmioty z Irlandii Północnej nie muszą działać przez przedstawiciela podatkowego.

Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, z mocą od 1 stycznia 2021 r.

Źródło: Ministerstwo Finansów

Webinarium: Pakiet VAT e-commerce - nowe obowiązki dla firm

TERMIN: 20 kwiecień 2021, godz. 10:00-11:00

Praktyczne webinarium „Pakiet VAT e-commerce - nowe obowiązki dla firm. Szkolenie poprowadzi Mirosław Siwiński, Doradca podatkowy oraz radca prawny z bogatym doświadczeniem w obsłudze postępowań i wydawaniu opinii. Partner w Advicero Nexia.

Kup już za: 149.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK