do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 19.02.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Zawiadomienie o prowadzeniu magazynu typu call-off stock

Podatnik lub podatnik podatku od wartości dodanej prowadzący magazyn, do którego wprowadzane są towary w procedurze magazynu typu call-off stock, w terminie 14 dni od dnia pierwszego wprowadzenia towarów do magazynu w tej procedurze zobowiązany jest złożyć zawiadomienie o prowadzeniu magazynu wykorzystywanego w procedurze magazynu typu call-off stock (art. 13f ust. 1 ustawy o VAT).

Ministerstwo Finansów informuje, że zawiadomienie o prowadzeniu magazynu typu call-off stock składa podatnik lub podatnik podatku od wartości dodanej prowadzący magazyn wskazanego typu.

Obowiązek złożenia zawiadomienia nie dotyczy podmiotu wprowadzającego towary do magazynu typu call-off stock, jeżeli magazyn ten prowadzony jest przez podmiot inny niż wprowadzający towary do magazynu (np. przez nabywcę towarów lub podmiot prowadzący magazyn usługowo).

Podatnik lub podatnik podatku od wartości dodanej prowadzący magazyn typu call-off stock, zawiadomienie składa jednorazowo - w terminie 14 dni od dnia pierwszego wprowadzenia towarów do magazynu. Zawiadomienie należy złożyć odrębnie dla każdego prowadzonego magazynu. Przepisy nie przewidują obowiązku składania odrębnego zawiadomienia w przypadku każdego, kolejnego podmiotu, który po raz pierwszy wprowadza towary do danego magazynu.

Innymi słowy, zawiadomienie składane jest jednorazowo dla każdego magazynu typu call-off stock zlokalizowanego na terytorium Polski, niezależnie od ilości podmiotów, które korzystają lub będą korzystać z danego magazynu.

Zawiadomienie składane jest w formie elektronicznej za pomocą utworzonego w tym celu formularza VAT-CS.

W części B formularza VAT-CS należy podać dane podatnika lub podatnika podatku od wartości dodanej prowadzącego magazyn typu call-off stock.

Aby złożyć zawiadomienie w imieniu innych podatników należy posiadać pełnomocnictwo ogólne (PPO-1) lub szczególne (PPS-1).

Zawiadomienie VAT-CS:

  1. podatnik - składa do naczelnika urzędu skarbowego,
  2. podatnik podatku od wartości dodanej - składa do naczelnika drugiego urzędu skarbowego.

Źródło: www.podatki.gov.pl

VAT 2021. Komentarz – wersja SUPERPREMIUM

Komplet wszystko o zmianach w VAT 2021. W wersji SUPERPREMIUM:
- Na bieżąco aktualizowany serwis z dostępem do obszernego szczegółowego i praktycznego komentarza do ustawy o VAT obejmującego wszystkie zmiany w 2021 r. oraz do codziennych aktualności z zakresu VAT przez 12 miesięcy
- Praktyczny komentarz z omówieniem każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług. Uwzględnia zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2021 r. oraz zmiany, które wejdą w życie od 1 lipca 2021 r.
- Wideoszkolenie SLIM VAT 2021 w pytaniach i odpowiedziach.

Kup już za: 389.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK