do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 22.01.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Oświadczenie w sprawie dowodów sprzedaży

Ewidencja powinna zawierać następujące oznaczenia dowodów sprzedaży: 1) „RO” – dokument zbiorczy wewnętrzny zawierający sprzedaż z kas rejestrujących; 2) „WEW” – dokument wewnętrzny; 3) „FP” – faktura, o której mowa w art. 109 ust. 3d ustawy o VAT.

Biuro rachunkowe z pewnością nie będzie miało problemu z oznaczeniem dokumentu z kasy rejestrującej. Taki problem może ewentualnie powstać w przypadku oznaczenia „FP”, czyli faktury wystawianej do sprzedaży rejestrowanej w kasie rejestrującej.

Przypomnijmy przy okazji, że do 30 czerwca 2021 r. podatnicy są zwolnieni z obowiązku wykazywania w ewidencji paragonów z NIP nabywcy uznawanych za faktury uproszczone. Takich faktur nie trzeba więc na razie wykazywać odrębnie w ewidencji.

Mimo że kwestia oznaczenia dokumentu jako „WEW” nie powinna budzić wątpliwości, jednak przypadek ten również ujmujemy w przedstawionym przykładowym wzorze oświadczenia.

Więcej wzorów oświadczeń już wkrótce na www.inforfk.pl >>

Biała lista podatników VAT

Publikacja zawiera komplet informacji o tzw. białej liście, czyli prowadzonym przez szefa KAS Wykazie podatników VAT, a także o konsekwencjach, jakie od 1 stycznia 2020 r. poniosą podatnicy, którzy dokonają wpłat na rachunki spoza tego Wykazu. Poradnik przystępnie omawia nowe rozwiązania prawne oraz rozstrzyga wiele kwestii praktycznych związanych z wprowadzeniem nowych regulacji. Autor udziela odpowiedzi na wiele pytań zgłoszonych przez podatników, przytacza wyjaśnienia Ministerstwa Finansów, podaje liczne przykłady i zestawienia tabelaryczne.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK