do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 21.01.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Oświadczenie w sprawie oznaczenia towarów i usług kodami GTU

W związku z obowiązkiem oznaczania transakcji w ewidencji i JPK wiele biur rachunkowych zamierza zwracać się do klientów z prośbą o składanie oświadczeń o faktach znanych wyłącznie klientowi, niezbędnych dla właściwego oznaczenia transakcji.

Powodem wątpliwości przy oznaczaniu towarów i usług kodami GTU może być brak szczegółowych informacji na fakturze, jakie towary lub usługi dokumentuje. Często można się spotkać z sytuacją, gdy sprzedaż na fakturze oznaczona jest jako np. „usługa zgodnie z umową z dnia …”. Najczęściej takie umowy nie są znane pracownikom biur rachunkowych, a nawet jeśli mieli okazję się zapoznać z ich treścią, to trudno sobie wyobrazić, żeby za każdym razem w celu oznaczenia transakcji sięgać do umowy.

W przypadku wątpliwości co do tego, czy sprzedawany towar/usługa powinien być oznaczony kodem GTU, można zwrócić się do klienta o złożenie oświadczenia następującej treści:

Więcej wzorów oświadczeń już wkrótce na www.inforfk.pl >>

Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS

Jest to jedyna na rynku publikacja, która w praktyczny sposób przygotowuje Czytelników do stosowania nowych przepisów podatkowych, prawa pracy i ZUS, które zaczną obowiązywać w 2021 r. Opracowanie zawiera konkretne wskazówki krok po kroku, w jaki sposób przygotować się do wprowadzanych zmian.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK