do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 22.01.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Przygotowanie do badania sprawozdania finansowego 2020

Badanie sprawozdania finansowego za 2020 r. będzie przebiegało w odmienny sposób, niż to miało miejsce w latach poprzednich. Pandemia COVID spowodowała, że podczas badania sprawozdania finansowego występuje zwiększona liczba ryzyk, na które biegły powinien zwrócić szczególnie uwagę.

W celu pomocy biegłym rewidentom w przygotowaniu się do badania Polska Agencja Nadzoru Audytowego (zwana dalej PANA) 13 listopada 2020 r. opublikowała zestawienie komentarzy oraz opracowań artykułów dotyczących badania sprawozdania finansowego w obliczu pandemii.

Przedstawione komentarze i opracowania (omówione w dalszej części artykułu) mogą być też pomocne jednostkom, których sprawozdania finansowe podlegają badaniu przez biegłego rewidenta. Jednostki te dowiedzą się bowiem, jakie aspekty będą szczególnie brane pod uwagę podczas badania, dzięki czemu mogą lepiej przygotować się do audytu.

Przygotowanie się jednostki do badania sprawozdania finansowego

Zamknięcie ksiąg rachunkowych następuje na dzień kończący dany rok obrotowy. Przed ich zamknięciem jednostka powinna przeprowadzić określone czynności, aby rzetelnie i jasno przedstawić sytuację majątkową i finansową, prawidłowo ustalić wynik finansowy oraz poprawnie sporządzić sprawozdanie finansowe. Czynności związane z zamknięciem roku obrotowego można podzielić na etapy, przedstawione poniżej.

Rysunek. Etapy zamknięcia roku obrotowego

Czytaj więcej w artykule: "Przygotowanie do badania sprawozdania finansowego 2020" >>

Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS

Jest to jedyna na rynku publikacja, która w praktyczny sposób przygotowuje Czytelników do stosowania nowych przepisów podatkowych, prawa pracy i ZUS, które zaczną obowiązywać w 2021 r. Opracowanie zawiera konkretne wskazówki krok po kroku, w jaki sposób przygotować się do wprowadzanych zmian.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK