do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 21.01.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nowy formularz ZUS RUD do zgłaszania umów o dzieło

Od 1 stycznia 2021 r. obowiązują nowe formularze zusowskie. W formularzach dotychczas stosowanych m.in. ZUS ZUA, ZWUA, ZZA, ZCNA, ZUS RCA, RSA, RPA, RZA, ZUS DRA i innych, zmieniona została podstawa prawna a same druki zostały dostosowane do aktualnych przepisów (np. nazwa pola dotyczącego składki na FP i SFWON została zaktualizowana na FP i FS).

Ponadto wprowadzony został nowy formularz RUD „Zgłoszenie umowy o dzieło”. 

Takie zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z 20 grudnia  2020 r. w sprawie określenia wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, imiennych raportów miesięcznych i imiennych raportów miesięcznych korygujących, zgłoszeń płatnika składek, deklaracji rozliczeniowych i deklaracji rozliczeniowych korygujących, zgłoszeń danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, raportów informacyjnych, oświadczeń o zamiarze przekazania raportów informacyjnych, informacji o zawartych umowach o dzieło oraz innych dokumentów (Dz.U. z 2020 r. poz. 2366)

Agata Pinzuł

Biała lista podatników VAT

Publikacja zawiera komplet informacji o tzw. białej liście, czyli prowadzonym przez szefa KAS Wykazie podatników VAT, a także o konsekwencjach, jakie od 1 stycznia 2020 r. poniosą podatnicy, którzy dokonają wpłat na rachunki spoza tego Wykazu. Poradnik przystępnie omawia nowe rozwiązania prawne oraz rozstrzyga wiele kwestii praktycznych związanych z wprowadzeniem nowych regulacji. Autor udziela odpowiedzi na wiele pytań zgłoszonych przez podatników, przytacza wyjaśnienia Ministerstwa Finansów, podaje liczne przykłady i zestawienia tabelaryczne.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK