do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 19.01.2021
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Ułatwienia dla pracodawców posiadających certyfikat dostępności

Pracodawcy posiadający certyfikat dostępności będą mogli szybciej skorzystać z obniżenia wpłaty na PFRON.

W Sejmie trwają prace nad ustawą o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. Przewiduje ona nowelizację ustawy z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Zmiana dotyczy art. 21, który zapewnia obniżenie wpłat na PFRON dla pracodawców posiadających certyfikat dostępności (architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej dla osób niepełnosprawnych).

W obecnym stanie prawnym wspomniany przepis zawiera niewłaściwe określenie miesiąca, od którego pracodawca może korzystać ze zwolnienia. Obniżenie wpłaty przysługuje od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym pracodawca zawiadomił PFRON o uzyskaniu certyfikatu dostępności.

Według zaproponowanej nowelizacji przepisu, wpłaty ulegną obniżeniu począwszy od wpłat należnych za miesiąc poprzedzający miesiąc, w którym pracodawca ten zawiadomił PFRON o uzyskaniu certyfikatu dostępności. Dzięki temu pracodawca nie będzie musiał czekać np. 2-3 miesięcy na skorzystanie z certyfikatu przy rozliczaniu wpłat za dany miesiąc.

Sejm zajmie się nowelizacją na najbliższym posiedzeniu w dniach 20-21 stycznia 2021 r.

Źródło:

sejm.gov.pl

Oprac. Tomasz Kowalski

Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS

Jest to jedyna na rynku publikacja, która w praktyczny sposób przygotowuje Czytelników do stosowania nowych przepisów podatkowych, prawa pracy i ZUS, które zaczną obowiązywać w 2021 r. Opracowanie zawiera konkretne wskazówki krok po kroku, w jaki sposób przygotować się do wprowadzanych zmian.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK