do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 01.12.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Kolejne zmiany w ustawie o rachunkowości - nowe formaty e-sprawozdań

Z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów wynika, że wkrótce zmienione zostaną przepisy o rachunkowości i o biegłych rewidentach. Zmiany dotyczyć będą m.in. elektronicznych sprawozdań finansowych i sprawozdań z działalności.

Nowelizacja ma wprowadzić nowe formaty plików elektronicznych sprawozdań finansowych i sprawozdań z działalności (XHTML i XBRL), pozwolić na podpisywanie sprawozdań tylko przez jednego członka zarządu wieloosobowego. Ponadto planowanych jest szereg zmian dla biegłych rewidentów i firm audytorskich.

Termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to IV kwartał 2020 r. Założenia projektu nie wskazują natomiast planowanej daty wejścia w życie omawianych zmian. Najprawdopodobniej będzie to początek 2021 r.

Źródło

- projekt nowelizacji ustawy o rachunkowości oraz niektórych innych ustaw z 25 listopada 2020 r. - opubl. rcl.gov.pl  nr projektu UD154

Wioletta Chaczykowska

Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS

Jest to jedyna na rynku publikacja, która w praktyczny sposób przygotowuje Czytelników do stosowania nowych przepisów podatkowych, prawa pracy i ZUS, które zaczną obowiązywać w 2021 r. Opracowanie zawiera konkretne wskazówki krok po kroku, w jaki sposób przygotować się do wprowadzanych zmian.

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK