do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 23.11.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

ZUS zmodyfikował 31 formularzy na platformie PUE ZUS

Na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS zaktualizowano 31 wniosków. Nowe wnioski są w formacie HTML i mają uproszczoną formę. Zmieniły się też ich symbole, a w niektórych przypadkach - również nazwy. Kilka wniosków spośród dostępnych dotychczas na PUE ZUS zostało zastąpionych jednym wspólnym formularzem. Wszystko po to, aby wypełnianie wniosków do ZUS było łatwiejsze i bardziej intuicyjne.

Wprowadzone zmiany dotyczą wniosków z obszaru emerytur i rent, zasiłków oraz ubezpieczeń i składek. Dotyczą zatem zarówno płatników składek (pracodawców, zleceniodawców i in.), jak i osób zatrudnionych a także świadczeniobiorców.

Lista symboli zmodyfikowanych wniosków – dotychczasowych i odpowiadających im nowych wersji

Aby wysłać do ZUS elektroniczny wniosek, trzeba zalogować się do swojego profilu na portalu PUE ZUS. Wniosek trzeba podpisać. Jest do tego potrzebny podpis elektroniczny. Są też takie wnioski, które można podpisać profilem PUE (nie trzeba mieć dodatkowego podpisu elektronicznego).

Do końca roku wszystkie wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe w aplikacji ePłatnik  mają być dostępne na PUE ZUS w formacie HTML.

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

PODATKI 2021 KOMPLET

Komplet wyjątkowych publikacji dotyczący wszystkich zmian w podatkach w 2021 r. Na pakiet składa się dziesięć  publikacji prezentujących całościową informację prawną na temat podatków w 2021 r. oraz rozliczenia PIT za 2020 r. Dodatkowym atutem wersji PREMIUM jest retransmisja webinarium VAT 2021

Kup już za: 338.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK