do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 30.10.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Czy kody GTU stosujemy do sprzedaży samochodów w procedurze marży

Czy sprzedaż samochodów w ramach procedury VAT Marża również będzie oznaczana jako GTU_07 oprócz kodu MR_UZ?

Tak. Dokumentowane fakturami dostawy samochodów powinny być w ewidencji VAT oznaczane oznaczeniem kodem 07, zaś w nowym pliku JPK_VAT poprzez wpisanie wartości 1 w polu GTU_07. Z przepisów nie wynika natomiast wyłączenie stosowania tego oznaczenia w przypadku dostaw używanych samochodów w ramach procedury opodatkowania marży. W konsekwencji, dokumentowane fakturami VAT marża dostawy używanych samochodów również należy oznaczać w ewidencji VAT oraz w nowym pliku JPK_VAT kodem GTU_07.

Podstawa prawna:

  • § 10 ust. 3 pkt 1 lit. g rozporządzenia Ministra Finansów, Inwestycji i Rozwoju z dnia 15 października 2019 r. w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług (Dz.U. z 2019 r. poz. 1988; ost.zm. Dz.U. z 2020 r. poz. 1127).

Tomasz Krywan

OFERTA SPECJALNA: Komplet VAT 2020. Komentarz z książką Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją

Komplet publikacji dotyczący najnowszych zmian w VAT. Komentarz zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług. Uwzględnia zmiany obowiązujące od 1 lipca i 1 października 2020 r. Publikacja Nowy JPK_VAT kompleksowo i na licznych przykładach omawia zasady wypełniania ewidencji VAT wraz z plikami JPK_V7M i JPK_V7K według nowych przepisów obowiązujących od października 2020 r.

Kup już za: 199.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK