do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 30.10.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Sejm opodatkowując spółki komandytowe uderzył w firmy rodzinne

Sejm przegłosował projekt ustawy nakładający podatek CIT na spółki komandytowe. Zdaniem Konfederacji Lewiatan zaszkodzi to wielu polskim, rodzinnym firmom i nie przyniesie dodatkowych pieniędzy do budżetu państwa.

Posłowie nie posłuchali apelu 128 organizacji biznesowych i przedsiębiorstw, by odrzucić tę ustawę jako szkodliwą dla biznesu. Nie przyjęli do wiadomości, że spółki komandytowe nie służą do optymalizacji podatkowej. I że w większości przypadków powoływane są przez polskich przedsiębiorców prowadzących opodatkowaną w kraju jednoosobową działalność gospodarczą.

- Nałożenie podatku na spółki komandytowe najdotkliwiej odczują firmy rodzinne. Rząd wprowadził dodatkowe obciążenia w okresie największego kryzysu gospodarczego od 30 lat. To jest działaniem na szkodę gospodarki i polskich przedsiębiorców - mówi Przemysław Pruszyński, doradca podatkowy, ekspert Konfederacji Lewiatan.

Źródło: Konfederacja Lewiatan

Zobacz PODATKI 2021 - Komplet wyjątkowych publikacji dotyczący wszystkich zmian w podatkach w 2021 r. Na pakiet składa się dziesięć  publikacji prezentujących całościową informację prawną na temat podatków w 2021 r. oraz rozliczenia PIT za 2020 r. >>

PODATKI 2021 KOMPLET

Komplet wyjątkowych publikacji dotyczący wszystkich zmian w podatkach w 2021 r. Na pakiet składa się dziesięć  publikacji prezentujących całościową informację prawną na temat podatków w 2021 r. oraz rozliczenia PIT za 2020 r. Dodatkowym atutem wersji PREMIUM jest webinarium VAT 2021

Kup już za: 338.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK