do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 23.10.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Będą nowe instrumenty wsparcia dla 31 branż

Rząd planuje wprowadzenie nowych instrumentów wsparcia dla 31 branż (według kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności), najbardziej dotkniętych pandemią. Mają to być zarówno instrumenty już stosowane, takie jak zwolnienie ze składek na ubezpieczenie społeczne i postojowe, jak i nowe, długoterminowe środki finansowe na restrukturyzację i wsparcie, poinformował premier Mateusz Morawiecki. Informacje w tej sprawie mają zostać przekazane w najbliższych dniach.

"Dla około 31 kodów PKD - to rodzaje prowadzenia działalności, [dla których] będziemy wprowadzali nowe instrumenty wsparcia, które z jednej strony będą polegały na użyciu tych narzędzi finansowych, których używaliśmy wiosną - jak zwolnienie z ZUS albo postojowe - ale z drugiej strony, też na wniosek kilku stowarzyszeń przedsiębiorców […] będziemy jednocześnie proponować długoterminowe środki finansowe, fundusze na restrukturyzację w firmach, na wsparcie w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Premier zaznaczył, że program wsparcia zostanie zaprezentowany "bardzo szybko".

"Bardzo szybko, w czasie liczonym w godzinach i dniach zaprezentujemy program wsparcia dla branż" - podkreślił premier.

Przyznał, że najbardziej odczuje obostrzenia branża gastronomiczna, fitness i inne branże, dotknięte obostrzeniami, wprowadzonymi tydzień, których sytuacja jest obecnie analizowana. Wśród nich jest m.in. branża ślubna, właściciele basenów, aquaparków i sektor handlowy.

Źródło:ISBnews

ZFŚS 2020. Komentarz

Książka zawiera komentarz do każdego artykułu ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Szczegółowo omawia obowiązki pracodawców związane z prowadzeniem działalności socjalnej. Wyjaśnienia zostały poparte praktycznymi przykładami, wzorami dokumentów, stanowiskami urzędowymi i orzecznictwem sądowym. Komentarz uwzględnia m.in. nową wysokość odpisu na fundusz obowiązującą od 1 stycznia 2020 r.

Kup już za: 55.20 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK