do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 21.10.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Będzie jeden wniosek o zmianę danych w rejestrach Urzędu Patentowego

Urząd Patentowy przychylił się do propozycji Konfederacji Lewiatan, aby stworzyć jeden formularz (wniosek) o zmianę danych w rejestrach przez niego prowadzonych. Dzięki temu możliwa będzie równoczesna aktualizacja danych właściciela wszystkich dóbr niematerialnych (znaków towarowych, wzorów przemysłowych, wzorów użytkowych, patentów na wynalazki), przy wprowadzeniu jednej opłaty urzędowej.

- Cieszymy się, że Urząd Patentowy z życzliwością potraktował naszą propozycję i zapowiada stworzenie jednego formularza (wniosku) o zmianę danych w rejestrach. W takim formularzu możliwe byłoby wpisanie listy konkretnych dóbr oraz byłaby sposobność wniesienia jednej opłaty urzędowej. Mamy nadzieję, że zgodnie z zapowiedzią będzie to możliwe dzięki planowanej na rok 2021 nowelizacji ustawy Prawo własności przemysłowej - mówi Elżbieta Dziuba, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

Obecnie jest wymóg złożenia do Urzędu Patentowego wniosku o zmianę danych właściciela konkretnego dobra niematerialnego oddzielnie dla każdego z nich. Dodatkowo, za konieczne przyjęto dołączenie dowodu uiszczenia opłaty urzędowej jednorazowo w przypadku każdego z praw własności intelektualnej.

Mechanizm ten jest uciążliwy, przede wszystkim dla dużych przedsiębiorstw, które niejednokrotnie zmuszone są do częstych aktualizacji danych właściciela praw własności intelektualnej, co skutkuje multiplikacją wymaganych wniosków oraz załączników.

Źródło: Konfederacja Lewiatan

PODATKI 2021 KOMPLET

Komplet wyjątkowych publikacji dotyczący wszystkich zmian w podatkach w 2021 r. Na pakiet składa się dziesięć  publikacji prezentujących całościową informację prawną na temat podatków w 2021 r. oraz rozliczenia PIT za 2020 r. Dodatkowym atutem wersji PREMIUM jest webinarium VAT 2021

Kup już za: 338.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK