do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 20.10.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Upływa termin zapłaty zaliczek na PIT od wynagrodzeń pobranych w kwietniu

Do 20 października 2020 r. płatnicy, którzy ponieśli negatywne konsekwencje ekonomiczne z powodu epidemii koronawirusa muszą zapłacić zaliczki na PIT pobrane w kwietniu.

Płatnikom, którzy ponieśli z powodu epidemii COVID-19 negatywne konsekwencje, MF wydłużył terminy zapłaty zaliczek pobranych w marcu i kwietniu. Po raz pierwszy termin zapłaty tych zaliczek wydłużono do 1 czerwca 2020 r. MF zdecydował się jednak na kolejne wydłużenie terminu zapłaty tych zaliczek. Dzięki temu płatnicy mogą zapłacić zaliczki pobrane w kwietniu do 20 października 2020 r.  Zaliczki pobrane w marcu należało zapłacić do 20 sierpnia 2020 r.

Przypominamy, że więcej czasu na zapłatę zaliczek mają również płatnicy, którzy pobrali je w maju. Im również wydłużono termin ich zapłaty. Muszą je przekazać do urzędu skarbowego w terminie do 20 grudnia 2020 r.

Chodzi o zaliczki pobrane od:

  • przychodów ze stosunku służbowego, ze stosunku pracy, z pracy nakładczej, ze spółdzielczego stosunku pracy,
  • zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego,
  • umów zlecenia i umów o dzieło zawartych z podmiotami, które nie wykonują tych umów w ramach prowadzonej działalności gospodarczej,
  • praw autorskich i praw pokrewnych

Podstawa prawna:

• rozporządzenie Ministra Finansów z 1 czerwca 2020 r. w sprawie przedłużenia terminów przekazania przez niektórych płatników zaliczek na podatek dochodowy i zryczałtowanego podatku dochodowego - Dz. U. z 2020 r. poz. 972

Oprac. Katarzyna Wojciechowska

ZFŚS 2020. Komentarz

Książka zawiera komentarz do każdego artykułu ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Szczegółowo omawia obowiązki pracodawców związane z prowadzeniem działalności socjalnej. Wyjaśnienia zostały poparte praktycznymi przykładami, wzorami dokumentów, stanowiskami urzędowymi i orzecznictwem sądowym. Komentarz uwzględnia m.in. nową wysokość odpisu na fundusz obowiązującą od 1 stycznia 2020 r.

Kup już za: 55.20 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK