do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 09.10.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nowy JPK. Metoda rozliczenia podatku VAT przez podatnika kwartalnego

Czy podatnik kwartalny składając JPK za cały kwartał, ujmuje również ewidencje za dwa pierwsze miesiące kwartału? Czy to znaczy, że w ramach kwartału może przesuwać rozliczenia?

Struktura JPK_VAT stosowana od października 2020 r. (za październik po raz pierwszy) składa się z czterech części: Naglowek, Podmiot1, Deklaracja, Ewidencja. Podatnicy stosujący kwartalne rozliczenie podatku składają JPK_V7K. W takim przypadku za dwa pierwsze miesiąca kwartału podatnik składa JPK_V7K składający się z trzech części, tj.: Naglowek, Podmiot1, Ewidencja, a dopiero za trzeci miesiąc kwartału składany jest JPK_V7K składający się z czterech części: Naglowek, Podmiot1, Deklaracja, Ewidencja. Co ważne, w JPK_V7K składanym za trzeci miesiąc przekazywana jest ewidencja wyłącznie za ten miesiąc, natomiast deklaracja jest składana za cały kwartał. To oznacza, że podatnik, który popełnił błąd w JPK za pierwszy lub drugi miesiąc, musi złożyć jego korektę. Nie ma bowiem możliwości korekty w JPK_V7K składanym za trzeci miesiąc, gdyż w części ewidencyjnej to jest JPK miesięczny, a tylko w części deklaracji ma on charakter kwartalny.

Radosław Kowalski

Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/2020

Publikacja skierowana do wszystkich osób zajmujących się księgowością i rozliczaniem VAT. Poradnik w atrakcyjny i przystępny sposób opisuje najważniejsze zmiany w VAT obowiązujące od 1 lipca 2020 r. a także te wprowadzone 31 sierpnia 2020 r.

Kup już za: 39.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK