do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 01.10.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nowy JPK. Oznaczenie GTU a pokrewieństwo

Czy trzeba użyć GTU dla sprzedaży usług wykonanych przez podmiot spokrewniony z jednym z wspólników sp. z o.o. i z jednym z członków zarządu?

Fakt, że pomiędzy podmiotami istnieją powiązania, nie ma żadnego znaczenia przy używaniu oznaczeń GTU. O zastosowaniu takich symboli decyduje wyłącznie przedmiot transakcji. Jednak istnienie relacji rodzinnych może zdecydować o konieczności zastosowania oznaczenia "TP". Przy czym w treści pytania jest zbyt mało informacji, aby dokonać rozstrzygnięcia. Nie każde bowiem więzy rodzinne decydują o istnieniu powiązania wystarczającego dla powstania obowiązku zastosowania oznaczenia "TP". Symbol "TP" zamieszczany jest w ewidencji VAT wyłącznie wówczas, gdy występują powiązania do drugiego stopnia pokrewieństwa i powinowactwa.

Radosław Kowalski

Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN

Od 1 lipca 2020 r. zmieniły się dotychczasowe zasady klasyfikacji usług i towarów oraz ustalania ich stawek VAT. Od tej daty należy klasyfikować usługi według PKWiU 2015, towary będziemy klasyfikować według nomenklatury CN. Te zmiany spowodują również zmianę stawek VAT na wiele z nich. Nasze publikacje to jedyny komplet na rynku, który zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów i usług wymienionych w nowej klasyfikacji.

Kup już za: 248.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK