do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 28.09.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

DGP: Będzie aplikacja do wysyłki nowego JPK_VAT

W październiku Ministerstwo Finansów udostępni nową wersję aplikacji e-mikrofirma, która umożliwi tworzenie i wysyłanie nowego JPK_VAT z deklaracją – poinformował resort w komunikacie.

Nowe przepisy dotyczące JPK (tj. JPK_V7M połączony z deklaracją miesięczną i JPK_V7K połączony z deklaracją kwartalną) mają zacząć obowiązywać już za kilka dni, tj. od 1 października br. Nowy JPK_VAT będzie więc składany po raz pierwszy za okresy rozliczeniowe rozpoczynające się od 1 października. Podatnicy rozliczający się miesięcznie złożą JPK_V7M po raz pierwszy za październik do 25 listopada br.

Jak informowaliśmy, MF nie planuje przesunięcia tego terminu (...).

W składaniu nowego JPK pomoże aplikacja e-mikrofirma. Będzie się można do niej zalogować za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu lub bankowości elektronicznej. Do czasu udostępnienia nowej wersji aplikacji można jeszcze korzystać z dotychczasowej wersji.

Agnieszka Pokojska

Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/2020

Publikacja skierowana do wszystkich osób zajmujących się księgowością i rozliczaniem VAT. Poradnik w atrakcyjny i przystępny sposób opisuje najważniejsze zmiany w VAT obowiązujące od 1 lipca 2020 r. a także te wprowadzone 31 sierpnia 2020 r.

Kup już za: 39.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK