do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 23.09.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Od rozliczenia za październik stosujemy nowe wzory deklaracji VAT-8 i VAT-9M

Od rozliczenia za październik należy stosować nowe wersje deklaracji VAT tj. VAT-8 wersja (11) i VAT-9M wersja (10). Deklaracje te są składane przez podatników zwolnionych z VAT, którzy są zobowiązani rozliczyć WNT, import usług, czy dostawę towarów dla których podatnikiem jest nabywca.

Zmiany wprowadziło rozporządzenie Ministra Finansów z 14 września 2020 r. w sprawie wzorów deklaracji o podatku od towarów i usług od podmiotów innych niż zarejestrowane jako podatnicy VAT czynni (Dz.U. z 2020 r. poz. 1626).

Zmiana ma charakter techniczny i jest spowodowana likwidacją deklaracji VAT-7 i VAT-7K. Do tej pory zarówno likwidowane deklaracje jak i te przeznaczone dla podatników zwolnionych z VAT były uregulowane w jednym rozporządzeniu.

W porównaniu do obecnie stosowanych wersji deklaracji VAT-8 i VAT-9M zmiana polega na uaktualnieniu publikatorów powołanych ustaw i drobnych zmianach technicznych.

Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN

Od 1 lipca 2020 r. zmieniły się dotychczasowe zasady klasyfikacji usług i towarów oraz ustalania ich stawek VAT. Od tej daty należy klasyfikować usługi według PKWiU 2015, towary będziemy klasyfikować według nomenklatury CN. Te zmiany spowodują również zmianę stawek VAT na wiele z nich. Nasze publikacje to jedyny komplet na rynku, który zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów i usług wymienionych w nowej klasyfikacji.

Kup już za: 248.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK