do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 14.09.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Podpisywanie JPK_V7

Podobnie jak przy wysyłce dotychczasowego JPK_VAT, do wysłania nowego pliku JPK_V7 można użyć jednej z trzech metod:

  • Profilu Zaufanego - jest to bezpłatny podpis elektroniczny, który można założyć niemal w każdym urzędzie lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Do podpisu wystarczy kod autoryzacyjny wysłany na kanał autoryzacji;
  • kwalifikowanego podpisu elektronicznego - jest to płatny elektroniczny podpis służący do podpisywania dokumentów, który kupujemy u jednego z certyfikowanych dostawców;
  • danych autoryzujących - jest to bezpłatna metoda, w której do autoryzacji służą dane podatnika: NIP lub PESEL, imię, nazwisko, data urodzenia oraz odpowiednia kwota przychodu osiągniętego w 2018 r. (w plikach składanych w 2020 r.); z metody tej mogą korzystać tylko osoby fizyczne.

Po złożeniu poprawnego JPK_V7, podobnie jak dotychczas, trzeba będzie pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

JPK_V7 będzie można wysyłać samodzielnie lub przez pełnomocnika. W tym ostatnim przypadku, podobnie jak dotychczas, niezbędne będzie udzielenie pełnomocnictwa na formularzu UPL-1.

Świadcząc usługi księgowe w ramach biura rachunkowego nie trzeba składać nowego UPL-1 dla nowego JPK_VAT. Dotychczasowe pełnomocnictwo do podpisywania deklaracji UPL-1 będzie wystarczające do podpisywania nowego JPK_V7.

Ważne

Świadcząc usługi księgowe w ramach biura rachunkowego nie trzeba składać nowego UPL-1 dla nowego JPK_V7.

Więcej publikacji na temat nowego JPK_VAT >>

Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN

Od 1 lipca 2020 r. zmieniły się dotychczasowe zasady klasyfikacji usług i towarów oraz ustalania ich stawek VAT. Od tej daty należy klasyfikować usługi według PKWiU 2015, towary będziemy klasyfikować według nomenklatury CN. Te zmiany spowodują również zmianę stawek VAT na wiele z nich. Nasze publikacje to jedyny komplet na rynku, który zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów i usług wymienionych w nowej klasyfikacji.

Kup już za: 378.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK