do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 14.08.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Porozumienie o współpracy w zakresie zwalczania oszustw VAT

Szybszą wymianę informacji pomiędzy administracjami podatkowymi Polski i Niemiec zakłada porozumienie o współpracy w zakresie zwalczania oszustw VAT- poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa.

"Porozumienie pomiędzy Szefem Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Federalnym Ministerstwem Finansów Republiki Federalnej Niemiec dotyczy bezpośredniej transgranicznej wymiany informacji w zakresie podatku VAT" - poinformowała KAS w komunikacie.

Jak wyjaśniono, porozumienie umożliwi szybszą wymianę informacji pomiędzy administracjami podatkowymi obu krajów i przyczyni się do zwiększenia skuteczności zwalczania oszustw w podatku VAT.

"KAS współpracuje z innymi administracjami podatkowymi i dzieli się swoimi doświadczeniami. Współczesna przestępczość gospodarcza nie ma granic, mafie VATowskie działają na rynku międzynarodowym, a zwalczanie np. karuzel podatkowych nie jest tylko zadaniem KAS. Dlatego szybka wymiana informacji z naszymi zagranicznymi partnerami jest potrzebna i przynosi obopólne korzyści" – powiedziała cytowana w komunikacie szefowa KAS Magdalena Rzeczkowska.

Wykonanie porozumienia będzie nadzorowane przez polsko-niemiecką grupę roboczą, składającą się z przedstawicieli określonych w porozumieniu organów Polski i Niemiec.

"Porozumienie to stanowi kolejny krok podjęty przez Szefa KAS w celu usprawnienia wymiany informacji podatkowych. Wcześniej podobne porozumienia podpisano z administracjami podatkowymi Czech, Słowacji, Litwy oraz Węgier" - czytamy.

KAS poinformowała, że polsko-niemieckie porozumienie o współpracy w zakresie zwalczania oszustw VAT zawarto 24 lipca 2020 r.

Źródło: PAP

Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN

Od 1 lipca 2020 r. zmieniły się dotychczasowe zasady klasyfikacji usług i towarów oraz ustalania ich stawek VAT. Od tej daty należy klasyfikować usługi według PKWiU 2015, towary będziemy klasyfikować według nomenklatury CN. Te zmiany spowodują również zmianę stawek VAT na wiele z nich. Nasze publikacje to jedyny komplet na rynku, który zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów i usług wymienionych w nowej klasyfikacji.

Kup już za: 378.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK