do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 13.08.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nowy adres POT dla wniosków w sprawie brakujących uprawnień do Polskiego Bonu Turystycznego

Polska Organizacja Turystyczna (POT) podała nowy adres do składania wniosków w sprawie brakujących uprawnień do Polskiego Bonu Turystycznego. Wniosek papierowy trzeba przekazywać na adres: ul. Janińska 32, 32-020 Wieliczka. Wniosek można też złożyć elektronicznie - na skrzynkę ePUAP Polskiej Organizacji Turystycznej.

Wzór wniosku jest dostępny na stronie www.bonturystyczny.gov.pl.

Jeżeli na PUE ZUS zakładka [Polski Bon Turystyczny] nie jest widoczna u osoby, która jest uprawniona do pobierania świadczenia wychowawczego Rodzina 500+ (tzn. u osoby, która składała wniosek o 500+) lub jeśli w zakładce [Polski Bon Turystyczny] nie jest widoczne świadczenie dla dziecka, któremu się ono należy, może to wynikać z braku odpowiedniej informacji w zbiorze udostępnionym do ZUS do przygotowania bonów.

W takiej sytuacji należy złożyć do Polskiej Organizacji Turystycznej wniosek o ustalenie prawa do bonu lub dodatkowego uprawnienia do bonu. POT rozpatrzy wniosek i wyda decyzję.

Jeżeli bon zostanie przyznany przez POT, zakładka [Polski Bon Turystyczny] będzie widoczna na PUE ZUS u osoby uprawnionej do bonu. Jeżeli zostanie przyznane uprawnienie dla brakującego dziecka, na PUE ZUS w zakładce [Polski Bon Turystyczny] będzie widoczne świadczenie dla dziecka, a dotychczasowa wartość bonu zwiększy się.

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

ZFŚS 2020. Komentarz

Książka zawiera komentarz do każdego artykułu ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Szczegółowo omawia obowiązki pracodawców związane z prowadzeniem działalności socjalnej. Wyjaśnienia zostały poparte praktycznymi przykładami, wzorami dokumentów, stanowiskami urzędowymi i orzecznictwem sądowym. Komentarz uwzględnia m.in. nową wysokość odpisu na fundusz obowiązującą od 1 stycznia 2020 r.

Kup już za: 55.20 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK