do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 07.08.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Świadczenia urlopowe wypłacone z opóźnieniem można zaliczyć do kosztów

Z powodu epidemii koronawirusa pracodawca wypłacił niektórym pracownikom świadczenia urlopowe z opóźnieniem. Czy pracodawca może zaliczyć tak wypłacone świadczenia urlopowe do kosztów?

Przepisy podatkowe zezwalają na zaliczanie do kosztów uzyskania przychodów wydatki pracodawcy ponoszone na świadczenia urlopowe wypłacane pracownikom na podstawie przepisów o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Równocześnie nie ma przepisów, który określałyby, że jakiekolwiek opóźnienie w tych wypłatach pozbawia pracodawcę prawa do zaliczenia ich do kosztów uzyskania przychodu. To oznacza, że nawet, jeśli pieniądze te zostaną przekazane pracownikom z opóźnieniem, pracodawca wciąż ma prawo zaliczać je do kosztów prowadzenia swojej działalności.

Marian Szałucki

CIT 2020. Komentarz

Publikacja zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Uwzględnia wszystkie zmiany, które weszły w życie od 1 stycznia do 18 lipca 2020 r., w tym zmiany wprowadzone w ramach tarcz antykryzysowych łagodzących skutki epidemii COVID-19. Są to m.in. regulacje związane z ulgą na złe długi oraz tzw. białą listą podatników.

Kup już za: 199.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK