do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 05.08.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Wsparcie rozwoju mieszkalnictwa

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa, przedłożony przez ministra rozwoju.

Rząd chce wspierać najemców mieszkań, którzy nie mają pieniędzy na opłacenie czynszu, ponieważ z powodu pandemii COVID-19 utracili dochody. Z kolei gminy będą mogły otrzymać większe wsparcie na budowę mieszkań w Towarzystwach Budownictwa Społecznego.

Dopłaty do czynszu wyniosą maksymalnie 1500 zł miesięcznie (do 75%. czynszu). Będą wypłacane przez 6 miesięcy. Wnioski o dopłaty do czynszu będzie można składać nie później niż do końca 2020 r. Dopłaty będą mogły być przyznane wraz z dodatkiem mieszkaniowym także za okres wstecz, tj. od daty wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Źródło: Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa - opublikowany na www.premier.gov.pl

Ewa Sławińska

CIT 2020. Komentarz

Publikacja zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Uwzględnia wszystkie zmiany, które weszły w życie od 1 stycznia do 18 lipca 2020 r., w tym zmiany wprowadzone w ramach tarcz antykryzysowych łagodzących skutki epidemii COVID-19. Są to m.in. regulacje związane z ulgą na złe długi oraz tzw. białą listą podatników.

Kup już za: 199.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK