do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 31.07.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Dziś mija termin na złożenie sprawozdań fiskusowi

W piątek 31 lipca mija termin na złożenie sprawozdań finansowych za 2019 r. szefowi Krajowej Administracji Skarbowej. Obowiązek ten dotyczy osób fizycznych prowadzących księgi rachunkowe.

Co do zasady roczne raporty tych osób w formie elektronicznej i w strukturze logicznej (w formacie XML) muszą być składane fiskusowi przed upływem terminu określonego na złożenie zeznania podatkowego tj. do końca kwietnia. W tym roku jednak, ze względu na pandemię koronawirusa, wszystkie terminy sprawozdawcze zostały przesunięte rozporządzeniem ministra finansów (Dz.U. z 2020 r. poz. 570).

Osoby fizyczne prowadzące księgi rachunkowe mają więc w tym roku czas na złożenie szefowi KAS sprawozdań do końca lipca br. Możliwości są dwie: można skorzystać z bezpłatnej aplikacji e-Sprawozdania Finansowe Ministerstwa Finansów lub z własnych systemów finansowo księgowych, wykorzystując udostępniony przez resort interfejs programistyczny.

W przypadku podatników CIT obowiązuje jednak inny termin przekazania, bo 10 dni od zatwierdzenia sprowadzania finansowego. W tym roku, zgodnie z rozporządzeniem, sprawozdanie za 2019 r. trzeba zatwierdzić do końca września.

(na podst. A. Pokojska/DGP)

CIT 2020. Komentarz

Publikacja zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Uwzględnia wszystkie zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2020 r., a także zmiany wprowadzone z dniem 31 marca i 18 kwietnia 2020 r. w ramach tarczy antykryzysowej łagodzącej skutki epidemii COVID-19 oraz zmiany wchodzące w życie 1 lipca 2020 r.

Kup już za: 199.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK