do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 30.07.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Rząd chce przedłużyć możliwość wypłaty środków z tarczy dla MŚP do 31 XII

Rząd chce przedłużyć możliwość wypłaty środków z tarczy finansowej dla małych i średnich firm do 31 grudnia 2020 r., pod warunkiem, że złożą one wniosek do 31 lipca, bądź są na etapie postępowania odwoławczego.

Załącznik do obecnie obowiązującej uchwały z 27 kwietnia 2020 r. stanowi, że finansowanie w ramach programu będzie udzielane do dnia 31 lipca 2020 r. z możliwością przedłużenia tego terminu do dnia 31 grudnia 2020 r.

"W związku ze znaczną liczbą rozpoznawanych wniosków beneficjentów oraz brakiem możliwości ich rozpoznania przez Polski Fundusz Rozwoju S.A. w przewidzianym w programie terminie udzielania finansowania programowego, istnieje konieczność jego przedłużenia do dnia 31 grudnia 2020 r. w stosunku do beneficjentów, którzy w określonych terminach złożyli wnioski, odwołania lub zapytania w postępowaniach wyjaśniających" – napisano w uzasadnieniu.

Planowane jest zatem wydłużenie terminu dla beneficjentów programu, którzy:

  • do 31 lipca 2020 r. złożyli kompletny i poprawnie wypełniony wniosek o udzielenie
  • złożyli odwołanie  od rozstrzygnięcia, które PFR podjął do dnia 31 lipca 2020 r. i które dotyczyło wypłaty subwencji w niższej kwocie niż wnioskowana.
  • do 14 sierpnia 2020 r. złożyli zapytanie w ramach postępowania wyjaśniającego  dotyczącego wniosku
  • do 16 października 2020 r. zwrócili się z zapytaniem w ramach postępowania wyjaśniającego dotyczącego odwołań.

(ISBNews)

Przedsiębiorca i pracodawca w kryzysie – komplet e-booków

Komplet poradników w których kompleksowo omawiamy rozwiązania antykryzysowe dla przedsiębiorców i pracodawców wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. W publikacjach przedstawiamy m.in.: udogodnienia w płatnościach podatków, instrumenty pomocowe służące poprawie płynności finansowej przedsiębiorców a także praktyczne wskazówki i omówienie podstawowych instytucji i narzędzi prawa pracy – takich jak przestój, zwolnienia grupowe lub zmiana warunków wynagradzania, które mogą być wykorzystywane przez pracodawców. W poradnikach opisujemy instrumenty

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK