do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 23.07.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

MF: objaśnienia podatkowe COVID

Ministerstwo Finansów przygotowało specjalny przewodnik, jak mają być stosowane zmiany w podatkach wprowadzone w związku z pandemią COVID-19.

Jak informuje Ministerstwo Finansów, przedsiębiorcy będą mogli zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów m.in. zakup maseczek, przyłbic czy środków do dezynfekcji, a w związku z przejściem na pracę zdalną również laptopów czy nowego oprogramowania.

Obecny na konferencji wiceminister finansów Jan Sarnowski powiedział, że w przewodniku objaśniono przepisy, które zostały wdrożone, aby ułatwić firmom utrzymanie się na rynku.

Dodał, że resort zdecydował, aby przygotowane odpowiedzi na pytania indywidualnych podatników stały się powszechnie dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Poinformował, że w przewodniku resort zamieścił ponad 70 praktycznych przykładów.

Wiceminister podkreślił, że powołanie się na te objaśnienia chroni podatnika przed negatywnymi konsekwencjami ewentualnych błędów, a dla organów podatkowych interpretacje są wiążące.

Wiceminister poinformował, że objaśnienia dotyczą przedsiębiorców, pracowników, darczyńców i inwestorów.

Zastrzegł, że resort nie traktuje opublikowanych objaśnień jako “zamkniętej księgi”. “Stan epidemii cały czas działa, (...) biorąc pod uwagę różnorodność życia gospodarczego, może się pojawić potrzeba uzupełniania o nowe sytuacje. (...) Mamy nadzieję, że ten dokument nie tylko będzie chronił przedsiębiorców, ale że będzie uzupełniany” - dodał.

Objaśnienia podatkowe z 21 lipca 2020 r. ws. nowych preferencji stosowanych w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19

Źródło: PAP

Przedsiębiorca i pracodawca w kryzysie – komplet e-booków

Komplet poradników w których kompleksowo omawiamy rozwiązania antykryzysowe dla przedsiębiorców i pracodawców wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. W publikacjach przedstawiamy m.in.: udogodnienia w płatnościach podatków, instrumenty pomocowe służące poprawie płynności finansowej przedsiębiorców a także praktyczne wskazówki i omówienie podstawowych instytucji i narzędzi prawa pracy – takich jak przestój, zwolnienia grupowe lub zmiana warunków wynagradzania, które mogą być wykorzystywane przez pracodawców. W poradnikach opisujemy instrumenty

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK