do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 22.07.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nowy JPK VAT z deklaracją. Korekty dokonywane w ramach ulgi na złe długi

Podatnik (wierzyciel) korzystający z korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w ramach tzw. ulgi na złe długi (tj. na podstawie art. 89a ust. 1 ustawy o VAT) przesyłając nowy plik JPK_VAT będzie wypełniać dla całego dokumentu pole KorektaPodstawyOpodt poprzez zaznaczenie „1”. Korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego trzeba będzie wykazywać pojedynczo ze znakiem „minus”, z podziałem na stawki podatku.

Sposób prezentacji w ewidencji w zakresie podatku należnego dla JPK_V7M i JPK_V7K rozliczenia korekty w ramach ulgi na złe długi

Następnie w deklaracji w polu P_68 i _P_69 trzeba będzie podawać ze znakiem „minus” odpowiednio zbiorczą wysokość korekty podstawy opodatkowania oraz podatku należnego w ramach ulgi na złe długi, która została uwzględniona w pozycjach od K_15 do K_20.

Więcej na temat NOWEGO JPK_VAT Z DEKLARACJĄ I EWIDENCJĄ przeczytasz w Poradniku Gazety Prawnej Nr 4 >>

VAT 2020. Komentarz

Książka zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku od towarów i usług. Uwzględnia zmiany wchodzące w życie 1 lipca i 1 października 2020 r. oraz nowe regulacje wprowadzone w związku z pandemią koronowirusa. Szczegółowo wskazuje, jak w ważnych kwestiach zmieniło się w ostatnim roku stanowisko krajowych sądów administracyjnych oraz organów podatkowych. Są w niej praktyczne tabele i prawie 300 przykładów pokazujących, jak rozliczać VAT.

Kup już za: 199.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK