do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 14.07.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Zgłoś się do konkursu o Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej

Tylko do końca lipca trwa nabór wniosków w ramach tegorocznej edycji konkursu o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej. – Ze względu na pandemię koronawirusa wydłużyliśmy już termin składania wniosków właśnie do 31 lipca. Z całego serca zachęcam do uczestnictwa w konkursie, to wspaniała promocja ekonomii społecznej i solidarnej – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

W ramach tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu o przyznanie certyfikatu Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej, certyfikaty przyznane zostaną w pięciu kategoriach. To Debiut roku, Najlepszy pracodawca, Sukces rynkowy, Przedsięwzięcie Podmiotu Ekonomii Społecznej współfinansowane ze środków zwrotnych Europejskiego Funduszu Społecznego, a także Społecznie odpowiedzialny samorząd.

Dla laureatów Konkursu w kategoriach I – IV w edycji 2020 przewidziano następujące wsparcie:

  • za zajęcie 1-3 miejsca – pakiet wsparcia o wartości 10 000 zł (laureaci)
  • za przyznanie certyfikatu znaku jakości – pakiet wsparcia o wartości 3 000 zł (podmioty certyfikowane).

Dodatkowo w ramach każdej kategorii (I-V), przewidziano dodatkowe nagrody rzeczowe w postaci wyposażenia związanego z prowadzoną przez laureata działalnością oraz nagranie filmu promocyjnego (miejsca 1-3 w każdej kategorii).

Jak podkreśla minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg, w ramach pakietów wsparcia przewidzianych w kategoriach I – IV, laureat/podmiot certyfikowany będzie mógł korzystać z doradztwa, szkoleń oraz innych form wsparcia swojej działalności, przewidzianych w systemie certyfikacji. Pakiety dadzą możliwość uzyskania bezpłatnych usług, dostosowanych do potrzeb laureatów i certyfikowanych podmiotów. Mają one a celu przede wszystkim podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadry.

Laureaci z kategorii I-IV otrzymają również możliwość udziału w targach branżowych, których realizacja, z powodu skutków pandemii COVID-19, nastąpi w roku 2021.

– Gorąco zachęcam do uczestnictwa w konkursie. Certyfikat Znak Jakości to forma docenienia tych, którzy działają na rzecz innych, a także wspaniała promocja ekonomii społecznej i solidarnej – mówi minister Marlena Maląg.

Jak złożyć wniosek?

Wnioski wraz z załącznikami można składać za pośrednictwem generatora wniosków dostępnego na stronie www.znakjakosci.mrpips.gov.pl. Tam znajduje się regulamin konkursu i wszystkie potrzebne informacje. Informacje szczegółowe na temat Konkursu będzie można uzyskać pod numerem telefonu (22) 475 83 38  (w godz. 9:00 - 14:00).

Źródło: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)

Publikacja zawiera opis form pomocy dla pracodawców, poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa wprowadzonych przez tarczę antykryzysową. Uwzględnia również zmiany jakie wprowadziła tarcza antykryzysowa 2.0, która obowiązuje od 18 kwietnia 2020 r. Publikacja zawiera m.in. opis: warunków pomocy państwa w zakresie zwolnienia ze składek ZUS dla przedsiębiorców, zasady uzyskiwania dofinansowania do wynagrodzeń pracowników oraz możliwości w zakresie uelastycznienia czasu pracy. Ebook zawiera liczne przykłady, wzory dokumentów i przydatne tabele z wy

Kup już za: 29.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK