do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 13.07.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

WDT i WNT nowych samochodów - nowe wzory deklaracji

Od 1 lipca 2020 r. zostały wprowadzone nowe wersje deklaracji VAT składanych w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia lub wewnątrzwspólnotowej dostawy nowych środków transportu.

Nowe w zory VAT-10(6) i VAT-11(6) zostały oparte na dotychczasowych wzorach, ale ich treść dostosowano do zmian wynikających z wprowadzenia obowiązku składania deklaracji VAT-7 i VAT-7K wraz z ewidencją - w formie jednego pliku JPK_VAT. Z tego powodu w treści deklaracji VAT-10 i VAT-11 zrezygnowano z odesłań do deklaracji VAT-7 i VAT-7K, które, poczynając od rozliczenia za lipiec, miały przestać funkcjonować. W ramach tarczy 4.0 nastąpiło przesunięcie terminu wejścia w życie przepisów o jednym pliku JPK_VAT na 1 października 2020 r. Nie wpłynęło to jednak na termin wejścia w życie rozporządzenia wprowadzającego nowe wzory VAT-10 i VAT-11, które obowiązują od 1 lipca 2020 r.

Rozporządzenie Ministra Finansów z 22 kwietnia 2020 r. w sprawie wzorów deklaracji o podatku od towarów i usług dotyczących transakcji wewnątrzwspólnotowych w zakresie nowych środków transportu - Dz.U. z 2020 r. poz. 803

Oprac. Ewa Sławińska

CN - Nowa matryca stawek VAT – Towary

1 lipca 2020 r. zmieniły się dotychczasowe zasady klasyfikacji towarów i usług oraz ustalania stawek VAT. Każdy podatnik VAT musi prawidłowo zakwalifikować towar, stosując aktualny numer CN zamiast dotychczasowego z PKWiU 2008, a potem przyporządkować właściwą stawkę VAT. Książka jest jedyną publikacją na rynku, która zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów wymienionych w nowej klasyfikacji. Do każdej pozycji CN są przypisane: stary numer PKWiU 2008 oraz stawka lub zwolnienie z VAT.

Kup już za: 249.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK