do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 10.07.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Tarcza antykryzysowa 4.0. Przerwa w działalności u podatników opłacających kartę podatkową

Podatnicy opodatkowani w formie karty podatkowej, którzy nie mogą prowadzić działalności gospodarczej z uwagi na czasowy zakaz prowadzenia takiej działalności wprowadzony przez władze publiczne z powodu epidemii COVID-19, zostali zwolnieni z obowiązku zawiadamiania o tym fakcie naczelnika urzędu skarbowego.

Zasadniczo złożenie ww. zawiadomienia stanowi warunek niepłacenia podatku przez podatników karty podatkowej za okres przerwy w prowadzeniu działalności. W praktyce rozwiązanie to nie znajdzie obecnie zastosowania, ponieważ władze uchyliły już obowiązujące wcześniej zakazy prowadzenia działalności.

Podstawa prawna:

  • art. 57g ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (j.t. Dz.U. z 2019 r. poz. 43 ze zm.).

Redakcja Monitora Księgowego

Przedsiębiorca w kryzysie (PDF)

W publikacji przedstawiamy wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa: udogodnienia w płatnościach podatków, instrumenty pomocowe służące poprawie płynności finansowej przedsiębiorców, rozwiązania dla firm zmuszonych do przestojów w związku ze zwalczaniem pandemii.

Kup już za: 49.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK