do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 03.07.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Wiążące Informacje Stawkowe już chronią podatników

Nowa matryca stawek VAT z pewnością położy kres wielu sporom o opodatkowanie produktów podobnych. Podatnicy będą mogli dodatkowo się zabezpieczyć, występując o wiążącą informację stawkową.

Wiążące informacje stawkowe (WIS) były wydawane już od 1 listopada 2019 r., lecz dopiero teraz nabierają mocy wiążącej, wraz z wejściem w życie nowej matrycy VAT. Dotychczas stosowana Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług z 2008 r. została zastąpiona:

  • unijną Nomenklaturą Scaloną (CN) w zakresie towarów oraz
  • aktualną Polską Klasyfikacją Wyrobów i Usług PKWiU (z 2015 r.) w zakresie usług.

Obecnie jest już ponad 1200 wiążących informacji stawkowych. Wiceminister Sarnowski podkreślił, że WIS "idzie za towarem". To oznacza, że jeśli producent otrzyma WIS z określoną stawką VAT na dany produkt, to ta sama stawka będzie miała zastosowanie w przypadku hurtownika i detalisty, a więc na każdym etapie obrotu.

Poznaj Pakiet książek – Nowa matryca stawek VAT Towary i Usługi z programem INFORLEX PKWiU + CN, stawki VAT i WIS na 2 m-ce >>

Program zawiera bazę WIS-ów, przypisanych do poszczególnych działów CN i PKWiU. W bazie jest już ponad 1200 WIS. Program jest na bieżąco aktualizowany.

Oferta specjalna – Nowa matryca stawek VAT – PKWiU, CN + program

Tylko w ofercie specjalnej dostęp na 2 miesiące do serwisu PKWiU + CN z wyszukiwarką, która umożliwia łatwe wyszukanie towaru lub usługi z przypisaną stawką VAT po nazwie, numerze CN lub PKWiU 2015 czy również po starym PKWiU. Program zawiera także bazę WIS-ów, przypisanych do poszczególnych działów CN i PKWiU. W bazie ponad 1100 WIS (do 24 czerwca 2020). Program na bieżąco aktualizowany.

Kup już za: 378.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK