do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 02.07.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nowe informacje podsumowujące VAT UE

Od 1 lipca obowiązuje rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach i przemieszczeniach towarów w procedurze magazynu typu call-off stock.

Rozporządzenie określa wzór formularza:

  • informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach i przemieszczeniach towarów w procedurze magazynu typu call-off stock VAT UE wersja (5);
  • korekty informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach i przemieszczeniach towarów w procedurze magazynu typu call-off stock VAT UE wersja (5).

Nowe formularze stosujemy już od rozliczenia za czerwiec 2020 r. Także podatnicy, którzy od 1 stycznia 2020 r. stosowali procedurę call-off stock powołując się na dyrektywę VAT, zaległe informacje lub ich korekty za okres styczeń-maj 2020 r. będą składali na nowych formularzach. Zaległe informacje muszą złożyć do 27 lipca (25 lipca przypada w sobotę).

Szczegółowe zasady wypełniania nowych informacji podsumowujących omówimy w numerze 8 Biuletynu VAT.

Rozporządzenia Ministra Finansów z 26 czerwca 2020 r. w sprawie informacji podsumowującej o dokonanych wewnątrzwspólnotowych transakcjach i przemieszczeniach towarów w procedurze magazynu typu call-off stock - Dz.U. z 2020 r. poz. 1138

CN - Nowa matryca stawek VAT – Towary

1 lipca 2020 r. zmieniły się dotychczasowe zasady klasyfikacji towarów i usług oraz ustalania stawek VAT. Każdy podatnik VAT musi prawidłowo zakwalifikować towar, stosując aktualny numer CN zamiast dotychczasowego z PKWiU 2008, a potem przyporządkować właściwą stawkę VAT. Książka jest jedyną publikacją na rynku, która zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów wymienionych w nowej klasyfikacji. Do każdej pozycji CN są przypisane: stary numer PKWiU 2008 oraz stawka lub zwolnienie z VAT.

Kup już za: 249.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK