do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 01.07.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Nowa ewidencja VAT od 1 października 2020 r.

W związku z przesunięciem na październik nowego JPK_VAT, została przesunięta także data wejścia w życie nowych zasad prowadzenia ewidencji VAT oraz stosowania kodów towarowych. Będą obowiązywały od 1 października 2020 r.

Przesunięto również stosowanie uproszczonych zasad ewidencjonowania paragonów z NIP kupującego, które stanowią faktury uproszczone (do 450 zł.). Będzie je można ewidencjonować zbiorczo na podstawie raportów kasowych tylko w okresie od 1 października do 31 grudnia 2020 r.

Rozporządzenie Ministra Finansów z 25 czerwca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku od towarów i usług - Dz.U. z 2020 r. poz. 1127

CN - Nowa matryca stawek VAT – Towary

Od 1 lipca 2020 r. według nowych zasad będziemy klasyfikować towary i ustalać stawki VAT. Każdy podatnik VAT musi prawidłowo zakwalifikować towar, stosując aktualny numer CN zamiast dotychczasowego z PKWiU 2008, a potem przyporządkować właściwą stawkę VAT. Książka jest jedyną publikacją na rynku, która zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów wymienionych w nowej klasyfikacji. Do każdej pozycji CN są przypisane: stary numer PKWiU 2008 oraz stawka lub zwolnienie z VAT.

Kup już za: 249.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK