do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 26.06.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Matryca stawek VAT - kto może stosować 0% VAT dla wyrobu medycznego, który zostanie przekazany darowizną

Sprzedajemy wyroby medyczne. Czy możemy zastosować stawkę 0% dla sprzedaży wyrobu medycznego, który następnie przez nabywcę będzie przekazany w formie darowizny do szpitala jednoimiennego?

Obniżoną stawkę podatku VAT w wysokości 0% stosuje się jedynie do nieodpłatnych dostaw towarów, które są dokonywane bezpośrednio przez darczyńcę. Z tego też względu stawka ta nie będzie miała zastosowania do opisanego przypadku, gdyż to nie producent będzie darczyńcą.

Zapraszamy do zapoznania się z Nową matrycą stawek VAT Towary i Usługi z programem INFORLEX PKWiU + CN, stawki VAT i WIS

Marian Szałucki

CN - Nowa matryca stawek VAT – Towary

1 lipca 2020 r. zmieniły się dotychczasowe zasady klasyfikacji towarów i usług oraz ustalania stawek VAT. Każdy podatnik VAT musi prawidłowo zakwalifikować towar, stosując aktualny numer CN zamiast dotychczasowego z PKWiU 2008, a potem przyporządkować właściwą stawkę VAT. Książka jest jedyną publikacją na rynku, która zawiera pełne zestawienie wszystkich towarów wymienionych w nowej klasyfikacji. Do każdej pozycji CN są przypisane: stary numer PKWiU 2008 oraz stawka lub zwolnienie z VAT.

Kup już za: 249.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK