do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 01.06.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

IFT-2R za 2019 r. można złożyć i przesłać później

Termin przesyłania informacji IFT-2R zostanie przedłużony do końca siódmego miesiąca po zakończeniu roku podatkowego. Taki projekt rozporządzenia przedstawiło Ministerstwo Finansów.

Formularz IFT-2R to informacja o wysokości przychodu (dochodu) uzyskanego przez podatników podatku dochodowego od osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terytorium Polski. Składają go płatnicy podatku od takich przychodów. W związku z pandemią Ministerstwo Finansów zauważyło że podmioty zobowiązane do sporządzenia i wysłania informacji IFT-2R mogły, z przyczyn od siebie niezależnych, nie dotrzymać terminu 31 maja 2020 r. Termin ten dotyczył płatników o kalendarzowym roku podatkowym, składających IFT-2R za 2019 r.. Tacy płatnicy skorzystają z przedłużenia terminu do złożenia i przekazania informacji IFT-2R o dodatkowe dwa miesiące.

Zgodnie z projektem rozporządzenie przedłużające termin na przekazanie i złożenie informacji IFT-2R obejmie płatników, których rok podatkowy skończył się w okresie od dnia 31 grudnia 2019 r. do dnia 31 marca 2020 r., W poprzedniej wersji rozporządzenia przedłużenie terminu obejmowało płatników, których rok podatkowy kończył się do 31 stycznia 2020 r.

Źródło:

Projekt z dnia 26 maja 2020 r. rozporządzenia Ministra Finansów zmieniającego rozporządzenie w sprawie przedłużenia terminów do sporządzenia i przesłania niektórych informacji podatkowych - opubl. www.rcl.gov.pl, numer z wykazu prac legislacyjnych 191

Oprac. Sławomir Biliński

Przedsiębiorca i pracodawca w kryzysie – komplet e-booków

Komplet poradników w których kompleksowo omawiamy rozwiązania antykryzysowe dla przedsiębiorców i pracodawców wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. W publikacjach przedstawiamy m.in.: udogodnienia w płatnościach podatków, instrumenty pomocowe służące poprawie płynności finansowej przedsiębiorców a także praktyczne wskazówki i omówienie podstawowych instytucji i narzędzi prawa pracy – takich jak przestój, zwolnienia grupowe lub zmiana warunków wynagradzania, które mogą być wykorzystywane przez pracodawców. W poradnikach opisujemy instrumenty

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK