do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 01.06.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Mija termin przekazania 1% podatku na rzecz OPP

Do 1 czerwca 2020 r. podatnicy PIT mogą przekazać w zeznaniu za 2019 r. 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Podatnicy, którzy złożyli już zeznanie roczne, a chcieliby przekazać 1% podatku na rzecz OPP, mogą to zrobić w ramach korekty zeznania złożonej do 30 czerwca 2020 r.

W tym roku podatnicy mają więcej czasu na złożenie zeznania PIT za 2019 r. Mogą to zrobić do 1 czerwca, a nie jak co roku do końca kwietnia. W tym terminie podatnicy mogą również przekazać 1% podatku na rzecz OPP. Wydłużono również czas na przekazanie 1% podatku w korekcie zeznania PIT za 2019 r. Podatnicy, mogą wykazać 1% podatku na rzecz OPP w korekcie zeznania rocznego składanej najpóźniej w terminie do 30 czerwca 2020 r.

Warunkiem przekazania przez naczelnika urzędu skarbowego 1% podatku organizacji pożytku publicznego jest zapłata podatku w pełnej wysokości najpóźniej do 30 czerwca 2020 r.

Podstawa prawna:

· art. 52v ustawy z 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych - j.t. Dz.U. z 2019 r. poz. 1387; ost. zm. Dz.U. z 2020 r. poz. 875

Oprac. Katarzyna Wojciechowska

Przedsiębiorca i pracodawca w kryzysie – komplet e-booków

Komplet poradników w których kompleksowo omawiamy rozwiązania antykryzysowe dla przedsiębiorców i pracodawców wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. W publikacjach przedstawiamy m.in.: udogodnienia w płatnościach podatków, instrumenty pomocowe służące poprawie płynności finansowej przedsiębiorców a także praktyczne wskazówki i omówienie podstawowych instytucji i narzędzi prawa pracy – takich jak przestój, zwolnienia grupowe lub zmiana warunków wynagradzania, które mogą być wykorzystywane przez pracodawców. W poradnikach opisujemy instrumenty

Kup już za: 59.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK