do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 26.05.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

„Przychód” w Tarczy antykryzysowej to „przychód” z ustawy o PIT

W związku ze zgłaszanymi przez przedsiębiorców wątpliwościami, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców wystąpił do Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej o wydanie objaśnień prawnych w zakresie możliwości skorzystania ze świadczenia postojowego przez przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą oraz osoby wykonujące umowy cywilnoprawne. Rzecznik zapytał m.in. czy pojęcie przychodu wymienione w art. 15 zq ust. 4 pkt 1) i 2) ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U., poz. 374) należy rozumieć ściśle (jako przychód) czy jako dochód?

Rzecznik otrzymał odpowiedź o następującej treści: Ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 r., o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. poz. 695) zniosła ograniczenie przychodowe, natomiast pozostawiła kryterium spadku przychodów o 15% (art. 15zq ust. 4 pkt 1 ustawy z 2 marca 2020 r.). Ustawa mówi o przychodzie z prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

(źródło: komunikat biura Rzecznika MŚP)

INFORLEX Twój Biznes Covid-19 i tarcza antykryzysowa

Kompleksowa baza wiedzy z zakresu tarcz antykryzysowych oraz wsparcia finansowego dla firm dotkniętych skutkami epidemii. Wyjaśniamy wszystkie aspekty finansowej pomocy dla przedsiębiorców. Pokazujemy, jak w praktyce korzystać z tarcz antykryzysowych oraz w jaki sposób prawidłowo wypełniać i składać wnioski pomocowe. Doradzamy z jakich świadczeń, ulg i ułatwień mogą skorzystać małe, średnie i duże firmy. Odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK