do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 21.05.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

Przedłużenie do 31 lipca 2020 r. terminu na złożenie e-sprawozdania

Podatnicy PIT prowadzący księgi rachunkowe, zobowiązani do sporządzenia sprawozdania finansowego, muszą je przekazać Szefowi KAS w postaci elektronicznej odpowiadającej strukturze logicznej udostępnianej na podstawie art. 45 ust. 1g ustawy o rachunkowości. Mają na to czas do upływu terminu do złożenia zeznania PIT. To oznacza, że e-sprawozdanie za 2019 r. podatnicy PIT powinni przekazać Szefowi KAS do 30 kwietnia 2020 r.

W związku z epidemią koronawirusa Minister Finansów otrzymał delegację do określenia w drodze rozporządzenia innego terminu złożenia przez podatników PIT e-sprawozdania. Korzystając z tego uprawnienia, 31 marca 2020 r.
wydał rozporządzenie w sprawie określenia innych terminów wypełniania obowiązków w zakresie ewidencji oraz w zakresie sporządzenia, zatwierdzenia, udostępnienia i przekazania do właściwego rejestru, jednostki lub organu
sprawozdań lub informacji (Dz.U. z 2020 r. poz. 570). Wydłużył w nim termin złożenia przez podatników PIT e-sprawozdania do Szefa KAS do 31 lipca 2020 r.

PODSTAWA PRAWNA:
art. 15zzh ust. 1 pkt 3 ustawy o COVID-19

Przedsiębiorca i pracodawca w kryzysie – komplet e-booków

Komplet poradników w których kompleksowo omawiamy rozwiązania antykryzysowe dla przedsiębiorców i pracodawców wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa. W publikacjach przedstawiamy m.in.: udogodnienia w płatnościach podatków, instrumenty pomocowe służące poprawie płynności finansowej przedsiębiorców a także praktyczne wskazówki i omówienie podstawowych instytucji i narzędzi prawa pracy – takich jak przestój, zwolnienia grupowe lub zmiana warunków wynagradzania, które mogą być wykorzystywane przez pracodawców. W poradnikach opisujemy instrumenty

Kup już za: 79.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK