do góry
Bezpłatny dostęp na 30 dni do INFORFK skorzystaj
Pobieranie danych...
 
data dodania: 19.05.2020
codzienne aktualności na Twojej komórce - pobierz aplikację mobilną
 

„Bony na innowacje dla MŚP” - więcej pieniędzy i czasu na złożenie wniosków

W zaktualizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej harmonogramie naborów Programu Inteligentny Rozwój w czterech konkursach PARP przedsiębiorcy zyskali więcej czasu na składanie wniosków. Dodatkowo, w związku z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców konkursem ogólnym „Bony na innowacje dla MŚP: etap 1 usługowy”, zwiększono jego budżet do 130 mln zł.

„Bony na innowacje dla MŚP” to dwuetapowy konkurs dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Etap 1 umożliwia opracowanie nowego lub znacząco ulepszonego produktu, technologii lub projektu wzorniczego poprzez zakup usług badawczo-rozwojowych od jednostek naukowych. Dofinansowanie w konkursie może wynieść do 85 proc. wartości projektu – a to oznacza, że przedsiębiorcy mogą liczyć nawet na 340 tys. zł wsparcia.

Pomyślne ukończenie etapu usługowego daje możliwość sfinansowania wdrożenia pomysłu na innowację w ramach etapu inwestycyjnego. Przedsiębiorcy mogą otrzymać maksymalnie 560 tys. zł, a całkowity koszt projektu musi się zamknąć w kwocie 800 tys. zł (wkład własny wynosi co najmniej 30 proc. wartości projektu).

Równolegle trwają konkursy na dofinansowanie projektów wpisujących się w realizację rządowego programu Dostępność Plus. Wnioskodawcy muszą wykazać przydatność opracowywanych innowacji w eliminowaniu konkretnych barier dostępności m.in. seniorów, osób z niepełnosprawnościami (fizycznymi lub poznawczymi) lub osób czasowo mniej sprawnych.

Co się zmieniło?

Bony na innowacje dla MŚP: etap 1 usługowy (konkurs ogólny) oraz Bony na innowacje dla MŚP: etap 1 usługowy – Dostępność Plus.

• Czas trwania obecnej VII rundy wydłużono o ponad 1 miesiąc, tj. do 30 czerwca 2020 r.

• Dodano nową VIII rundę, która będzie trwała od 1 lipca do 30 września 2020 r.

Bony na innowacje dla MŚP – etap 2 inwestycyjny (konkurs ogólny) oraz Bony na innowacje dla MŚP: etap 1 inwestycyjny – Dostępność Plus.

• Zakończenie naboru w konkursie planowano na 7 lipca br. Obecnie dla przedsiębiorców przewidziano aż 3 dodatkowe rundy: VIII – od 8 lipca do 8 września 2020 r., IX – od 9 września do 9 listopada 2020 r. oraz X – od 10 listopada do 30 grudnia 2020 r.

Źródło: PAP

INFORLEX Twój Biznes KORONAWIRUS i tarcza antykryzysowa

Już w sprzedaży!

Kompleksowa baza wiedzy dla wszystkich, którzy zostali zmuszeni do stosowania nowych przepisów tzn. tarczy antykryzysowej. Doradzamy, odpowiadamy na pytania, interpretujemy przepisy. Wyjaśniamy, jak w praktyce korzystać z tarczy antykryzysowej, jak prawidłowo wypełniać i składać wnioski o pomoc, kto i na jakich zasadach może korzystać ze zwolnień ze składek ZUS. Teraz dwa dostępy w cenie jednego! Pracuj z domu! Dziel się dostępem ze współpracownikami.

Kup już za: 98.00 zł

Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od IFK Platforma Księgowych
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK